Жест доброї волі! Повний вивід військ – Кремль визнає? Каnітуляція на порозі: ЗСУ вдається невимовне…

Коли армія України дійде до Криму, Москва більше не називатиме його “сакральною” територією. Її війська можуть залишити захоплений півострів в рамках “жесту доброї волі”. Причому режим директора Росії Володимира Путіна може залишитися при владі, тоді як його представники будуть виправдовуватися вже за втечу з Кримського півострова. Про це заявив військовий експерт Сергій Грабський.

В інтерв’ю Главреду він розповів про те, що режим Путіна може залишитися керувати агресором Росією навіть після того, як російські окупаційні війська залишать Крим за “жестом доброї волі”. Росіяни з розумінням поставляться до рішення, як було в ситуації з Херсоном.

“Чітко розуміючи, в якому стані знаходиться російське суспільство, можна прийти до наступного висновку: якщо політичний режим Путіна доживе до цього часу, буде знайдено виправдання, чому довелося залишити Крим. Російське суспільство сприйме це з розумінням, як було у випадку з відходом з Херсона”, – вважає Грабський.

За його словами, “сакральний статус” Кримського півострова, яким його “наділила” для себе Москва, не завадить окупантам залишити українську територію.

“Коли ми дійдемо до Криму, про цю “сакральність” говорити вже буде дуже складно. Така ж “сакральність” була щодо Харківщини та звільненої частини Херсонщини. Повірте мені, якщо вони вціліють на той час, вони пояснять своєму населенню, чому так сталося і чим продиктовано прийняте рішення”, – підкреслив Сергій Грабський.

Нагадаємо, полковник ЗСУ Сергій Грабський раніше сказав, що битву за Крим можна обговорювати після того, як українські війська вийдуть на узбережжя Азовського моря. Однак для цього слід спочатку звільнити Мелітополь та Токмак Запорізької області і зруйнувати сухопутний коридор по окупованих територіях до захопленого Криму.

Також Грабський вважає, що Крим буде звільнено Україною під час проведення військово-політичної операції. В результаті росіяни можуть піти з Криму, використовуючи “тактику”, яку вони називають “жестом доброї волі”.

“В будь-якому випадку Крим буде повертатися в Україну шляхом військово-політичної операції. Йдеться про те, що Крим не обов’язково звільнятиметься виключно військової операцією. Противник може залишити території без бойових дій. У такому разі ми говоримо про військово-політичну операцію, задачею якої буде встановлення конституційного ладу на території Криму. Сценарій не передбачає активних бойових дій – штурму військ тощо. Це може статися, в тому числі, і в результаті “жесту доброї волі” або певних специфічних дій – подібних тим, які ми, наприклад, бачили на Херсонщині та Київщині вже під час активної фази наших бойових дій”, – зазначив Грабський.

Водночас він допустив варіант проведення виключно військової операції з метою звільнення Криму.

Тому нічого дивного немає – це (військово – політичну операцію, – ред.) можна приймати не як аксіому, а як варіант дій. Звичайно, сценарій не виключає реалізації виключно військової операції”, – підкреслив Сергій Грабський.

Заступник міністра оборони, генерал-майор запасу Володимир Гаврилов прогнозує, що армія України може зайти в Крим до кінця грудня, а війна з Росією завершиться навесні 2023 року. Україна продовжить звільнення своїх територій. Також Гаврилов прокоментував перспективу мирних переговорів України та РФ. Він наголосив, що діалог з Кремлем відбудеться лише тоді, коли російські війська будуть готові залишити кожен метр української землі, включаючи Кримський півострів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *