За крок до світової катаsтрофи! Цієї ночі може трапuтuся велuка біда! Вода у Каховському водосховuщі вже nеретнула “мертвy тoчку”: її більше не можна братu для ЗАЕС

У Каховському водосховищі після підриву росіянами Каховської ГЕС рівень води впав нижче за так звану “мертву точку”. Тобто нижче за 12,7 метра.

Голова Укргідроенерго Ігор Сирота заявив в ефірі телемарафону, що нижче цієї “мертвої точки” водозабір неможливий. Тобто Каховське водосховище спустошується, пише 24 Канал.

Що відбувається на Каховській ГЕС

Глава Укргідроенерго розповів, що половина станції станом на вечір 8 червня – повністю під водою, друга половина – на 70% у воді. Земляна вставка між шлюзом і станцією також уже під водою і зазнає розмиву.

Рівень уже 12,5 метра. Це нижче за “мертву” точку 12,7 метра, коли ми вже не можемо робити водозабір у населені пункти та для ЗАЕС,
– заявив Ігор Сирота.

За словами фахівця, якщо гребля в нижній частині зруйнована до самої основи, то:

  • глибина водосховища буде не більше 3 метрів;
  • саме водосховище зменшиться в ширині з 3,5 кілометра, як це було до підриву, до 1 – 1,2 кілометра – тобто повернеться в русло Дніпра, яким воно було до будівництва самого водосховища.

Ігор Сирота пояснив, якщо враховувати, що на метр спадає Каховське водосховище, то це ще може тривати 7 – 8 днів.

Що кажуть фахівці та аналітики про Каховську ГЕС

  • Вже вранці 8 червня в Укргідроенерго повідомили, що Каховську гідроелектростанцію зруйнували вибухом машинної зали зсередини. Руйнування такі, що станція не підлягає відновленню.
  • Аналітики Defence express зазначили, що, ймовірно, ситуація з водою в Дніпрі в недалекій перспективі може повернутись до стану, який був до побудови греблі – 1940-х років.
  • Гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота заявляв, що на місці Каховської ГЕС Україна після деокупації збудує нову станцію. Проте найперше потрібно перегородити зруйновану дамбу і забезпечити водою населення, сільське господарство і промисловість.
  • На будівництво нової станції знадобиться щонайменше 5 років у режимі цілодобової роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *