В Україні проведуть жорстку перевірку всіх пенсіонерів: у кого та за що заберуть виплати

В Україні до повномасштабної війни соціальні виплати були головною статтею видатків у бюджеті країни. І зараз понад 400 млрд грн витрачають на соціалку. Частина цієї суми сплачується неправомірно. Тобто, українець не має права на виплату, але отримує її. Наприклад, це стосується одиноких матерів, які відмовляються офіційно виходити заміж для отримання виплати, субсидіантів, які приховують додатковий дохід, та пенсіонерів, які фальсифікували документи при оформленні виплати. obozrevatel.com

Перевірка відбувається постійно. Усього є три етапи: при зверненні за допомогою, під час отримання допомоги та протягом трьох років після того, як виплату скасували. Верифікацію проводить Мінфін: для цього аналізують бази даних, зіставляють інформацію до різних реєстрів.

Якщо Мінфін бачить підозрілі виплати, то надсилає цю інформацію до Мінсоцю для того, щоб ті провели повторну перевірку. Якщо порушення підтверджується, виплату можуть або скасувати, або ж змусити її повернути до бюджету. наприклад, через суди повертають “зайву” субсидію.

У рамках верифікації чиновники отримають таку інформацію:

про те, якими транспортними засобами володіє отримувач допомоги;

документи, що надали для отримання допомоги;

ті, хто перетнув кордон;

інформацію про доходи від податкової;

інформацію про штрафи, які сплачував отримувач допомоги тощо.

За що можуть забрати пенсію?

Законом передбачено обмежений перелік підстав для припинення виплати пенсій. У всіх випадках, якщо пенсію вже було незаконно виплачено, її треба повернути до бюджету. Або лже-пенсіонер сідлає це добровільно, або його зобов’яжуть це зробити за рішенням суду.

пенсію оформлено на підроблені документи;

пенсіонер помер, але на його ім’я продовжили отримувати допомогу;

пенсіонер-переселенець, переїхав та не змінив місце реєстрації;

пенсіонер тривалий період перебуває за кордоном

Тим пенсіонерам, які законно одержують виплату, не варто турбуватися. Верифікація насамперед має торкнутися можливих порушників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *