Безкоштовно! Українцям роздадуть енергозберігаючі лампи: це може врятувати від кризи

Українцям найближчими днями обіцяють роздати 50 млн LED-ламп. Їх надасть Єврокомісія, яка оцінила можливий результат економії від такого кроку в розмірі однієї гігават*год.

Про те, чи дійсно такий крок допоможе Україні та як забезпечити всіх енергоефективними лампами.

На лампочках справді можна заощадити так багато електроенергії?

За підрахунками, якщо ви на день користуєтеся 5 лампами розжарювання приблизно по 5 годин кожна, за місяць тільки на освітлення використовується 75 кВт*год. Якщо всі ці лампи замінити хоча б на світлодіодні, економія становитиме 66 кВт*год на місяць. При цьому на заміну доведеться витратити лише 135 грн. А щомісячна економія буде на рівні 110 грн.

Заміна 50 млн ламп дійсно може дозволити щомісяця економити величезну кількість електроенергії. У своєму Twitter голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що економія становитиме 1 гігават*год електроенергії (відповідає обсягам генерації однієї АЕС).

Але для того, щоб досягти такої економії, доведеться створити логістику, за якої енергоефективну лампу отримає кожен, хто її потребує. Йдеться і про приватний сектор, і про багатоквартирні будинки, і про школи, лікарні тощо.

Експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко розповідає: цілком можливо, що реальна потреба у лампах справді становить 50 млн штук. І хоча точних розрахунків, опитувань та досліджень ніхто не проводив, експерт приблизно розрахував потребу. Так, за його словами, лише на потреби Києва необхідно щонайменше 5 млн LED-ламп.

“Ми говоримо не лише про українців, а й про місця загального користування. Вони якраз і освітлюються лампами розжарювання. У нас із вами десь плюс-мінус 150-160 тис. багатоквартирних будинків. Близько 20 тис. пошкоджено чи знищено. І в цих 130 тис. будинків, що залишилися, потрібно встановлювати LED-лампи. У нас приблизно 520 тис. під’їздів. І помножимо на 5. Це буде 2 млн точок, де потрібно замінити лампи”, – каже Попенко

Безкоштовна роздача 50 млн енергоефективних ламп може стати першим кроком на шляху до повної відмови від ламп розжарювання. Розвинені країни вже давно дійшли такого рішення і не через проблеми в енергетики, а через бажання скоротити суми в платіжках. В Україні ж протягом десятиліть населення платить за електроенергію в рази менше за її реальну вартість і тому багато способів економії ігнорувалися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *