Українці дізнавшись про це, почали масово знімати свої пластикові вікна. В чому причина?!

Історія пластикових вікон  почалася 1952 року, коли відомий дизайнер Хайнц Паше запатентував перші віконні рами з полівінілхлориду. Винахідник сконструював новий тип пластикового вікна, щоправда, дуже далекий від сьогоднішнього варіанту – сталевий каркас, обрамлений напівм’яким пластиком.

недоліки пластикових вікон

Незважаючи на те, що полівінілхлорид було відкрито в Америці, першою запустила виробництво ПВХ вікон Німеччина. 1959 року винахід Хайнца Паше впровадила у виробництво німецька компанія Rehau. Тоді з’явився і твердий віконний ПВХ-профіль.

Пластикові вікна та двері

Успіху Rehau допомогла вдала рекламна акція: деяким мешканцям старі дерев’яні вікна замінювали на пластикові абсолютно безкоштовно. Так поступово Німеччину, а потім уже й увесь західний світ привчили до думки, що пластикові вікна — це красиво, модно та вигідно.

мінуси пластикових вікон

Вікна їхнього ПВХ-профілю дуже швидко захопили пострадянський ринок. І зрозуміло чому: незважаючи на досить високу їхню вартість, ці вікна дозволяють заощадити набагато більше грошей на опаленні житла і дають можливість підтримувати всередині квартири прийнятну температуру навіть в умовах суворої зими.

плюси та мінуси пластикових вікон

Проте сьогодні спостерігається інша тенденція: люди починають відмовлятися від пластикових вікон. У давно обжитих кварталах ця тенденція ця ще не така помітна, але там, де ведеться будівництво, пластикові вікна вже не такі популярні.

Чому? Хіба їхня здатність утримувати тепло погіршилася за останні роки? Звичайно, ні. Просто за роки масової експлуатації пластикових вікон стали очевидні не тільки їхні переваги, але й недоліки, про які рідко згадують продавці.

Недоліки пластикових вікон

 1. Токсичні добавки
  ПВХ містить широкий спектр токсичних добавок, зокрема стабілізатори на основі свинцю, фунгіциди та пластифікатори. Свинець є одним із найшкідливіших елементів, що зустрічаються в природі. В організм людини він може потрапити із повітрям, їжею, водою. І накопичується в тілі, кістках, викликаючи хвороби нирок, печінки, нервової системи. Літні люди та діти особливо чутливі навіть до низьких доз свинцю. «Віконники» кажуть, що без сильного нагріву свинець не виділятиметься із пластику. Але найпросунуті з них самі замінили свинець іншими стабілізаторами, майже нешкідливими для здоров’я. Великі європейські та російські виробники використовують у виробництві нешкідливі стабілізатори. Але жодних маркувань на цих склопакетах не ставлять. Тому сам ти не зможеш визначити, чи є у твоєму вікні свинець чи ні. Прийде довіритися виробникам.
 2. Проблеми з вентиляцією
  З’ясувалося, що головне достоїнство пластикових вікон – ізоляція приміщення від проникнення повітря ззовні – є також і головним їх недоліком. Повітря, проходячи через всі приміщення в квартирі, вбирає шкідливі домішки і йде через вентиляційні канали в кухні та ванній кімнаті. Герметичність пластикового вікна перекриває природний потік свіжого повітря в кімнату, тим самим порушуючи вентиляцію. Через це відбувається запотівання вікон, ними утворюється конденсат. Вологість приміщення збільшується, що сприяє розмноженню хвороботворних мікробів, грибків та плісняви. Вікна, які не «дихають» обмежують надходження свіжого та чистого повітря, збільшуючи концентрацію пилу. В результаті стає важко дихати, з’являється алергія, захворювання шкіри і навіть астма. Починають хворіти діти, та й дорослі скаржаться на часті нездужання, головний біль, погіршення самопочуття. Накопичуються шкідливі речовини, наприклад чадний газ від газової плити, випаровування токсичного формальдегіду з меблів (МДФ) та інші. Кондиціонери та вентилятори не завжди успішно справляються зі своїм завданням, найчастіше ускладнюючи проблему. так регулярно, як радять виробники, це зводить нанівець основні переваги пластикового вікна, тому що свіже і холодне повітря охолоджує приміщення і потім його доводиться знову прогрівати,
 3. «Боязнь» механічних пошкоджень
  Як зізнаються самі виробники вікон, після механічних пошкоджень пластик практично неможливо відреставрувати або відреставрувати. Якщо склопакет може бути замінений, то ось подряпини і вм’ятини на рамах не піддаються ремонту. Такі пошкодження добре помітні на світлих поверхнях.
 4. Складність ремонту
  Пластикове вікно дуже складно відремонтувати. Успішний результат ремонтних робіт безпосередньо залежить від якості вікна та складання, а також подальшого монтажу. Слід пам’ятати, що ПВХ-профіль є досить складною конструкцією. Тому при покупці виробу у продавця потрібно вимагати сертифікати відповідності та якості.
 5. Великий коефіцієнт розширення ПВХ-профілю
  Йдеться про те, що в сильну спеку матеріал вікна сильно розширюється, а в холод стискається. Через це на пластиці можуть виникати тріщини. Мороз може бути також причиною відриву вікна від монтажної піни.
 6. Небезпека злому
  Пластикові вікна досить легко піддаються злому. Відкрити зовні їх можна за допомогою гострого та тонкого предмета (ножа, викрутки, лінійки, кельми). Зловмиснику достатньо під стик стулки, що відкривається, просунути інструмент і акуратно пройти по всій висоті, натискаючи на нього, як на важіль.

У 1995 році Швеція висунула заборону на всю ПВХ-продукцію, а в Данії запровадили податок на продукцію із ПВХ та фталати. Понад 150 спільнот Європи вже заборонили ПВХ-вироби або проводять політику щодо поетапної відмови від їх використання у громадських будівлях.

про шкоду пластикових вікон

Німці – лідери з виробництва ПВХ-вікон – все менше ставлять їх у своїх будинках, вони обізнані про їхні недоліки, тому прагнуть замовляти рами з натуральної деревини.

Фахівці рекомендують відмовитися від пластикових вікон на користь дерев’яних, що забезпечують приплив свіжого повітря з вулиці, або встановлювати на пластикові вікна клапани вентиляції припливу.

Якщо ти все-таки вирішив замовити вікна з полівінілхлориду, вимагай у продавця сертифіката якості, тому що пластик може бути різним, з різним рівнем екологічної небезпеки. Важливо пам’ятати, що вікна це довгострокове вкладення і економити на них не варто.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *