Це просто фантастична новина! Генсек ООН офіційно відмовився визнавати нещодавно проведені фeйкoві референдуми в Україні, Росія через це влаштувала істерuку – “Всё пропало….”

Члени постійного представництва РФ при ООН накинулися на генсека організації Антоніу Гутерріша за його заяву про те, що “приєднання” українських територій до країни-агресора після фейкових референдумів не можна приймати. Йдеться про частину Запорізької області, Херсонської, Луганської та Донецької.

Так, під час брифінгу в четвер, 29 вересня, Гутерреш сказав, що плани Москви щодо анексії тимчасово окупованих українських територій порушують статут ООН і не можуть бути визнані міжнародною спільнотою.

Відповідно до рішення Генасамблеї ООН, територія будь-якої держави не повинна бути об’єктом зазіхань з боку іншої держави внаслідок застосування сили.

“Будь-яке рішення про продовження анексії української території не матиме юридичної сили і заслуговує на засудження”, – підкреслив Гутерреш.

Президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці уTwitter подякував генсеку за таку позицію.

“Цінуюю чітку позицію генсека ООН щодо злочинного наміру Росії незаконно анексувати нові українські землі: такі дії не матимуть жодної юридичної сили, вони брутально порушують цілі та принципи статуту ООН і не будуть визнані світом”, – написав глава держави.

Водночас російські пропагандисти поширили заяву представництва РФ в ООН, в якій російські дипломати накинулися на Гутерреша зі звинуваченнями. Вони заявили, що слова генсека про референдуми – це нібито “одноосібна інтерпретація статуту ООН” також, що Гутереш нібито не має права робити політичні заяви від імені всієї ООН.

Представники країни-окупанта також вибухнули висловлюваннями про те, що Гутерреш “проігнорував принцип рівноправності та самовизначення народів” і “продемонстрував такий самий виборчий підхід, як країни Заходу”.

OBOZREVATEL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *