Тepmiнoвo всiм! Укpaїнцi y cтpaшнiй нeбeзneцi: Тe, щo тpaпuлocь y Piвнoмy не на жарт nepeляkaлo кpaїнy і людей. Відео

Дехто з постраждалих уже збирається позиватися до суду (щоб переглянути відео доскрольте до кінця)

У Рівному надрукували вуличні об’яви на аркушах з даними клієнтів банку. Імена, ксерокопії ID-карток, пенсійних посвідчень, ідентифікаційних кодів, серії та номери паспортів і навіть адреси реєстрації – усе це можна було дізнатися будь-кому із перехожих, повідомляє ТСН.– Оце зірвала з цієї тумби. Як виявилося, з однієї сторони позика, а з іншого боку документ людини відсканований”, – розповідає рівнянка. Вона чекала сина з тренування, як раптом звернула увагу на об’яву про гроші в кредит: папір змок і щось виднілося зі зворотньої сторони. “Відігнула і дивлюся: повністю прізвище людини, паспортні дані, ідентифікаційний код, реєстрація, – каже Юлія Вознюк. Вона зірвала оголошення, бо не хотіла б, щоб десь отак вивісили її дані. 

За вказаною  адресою журналісти приїхали у село Зоря – шукати Володимира Олександровича. Окрім адреси, серія і номер паспорта, ідентифікаційний код, дата народження, дані про освіту, сімейний стан та ще й ім’я поручителя – все це Володимир при отриманні позики надав банку. Сам чоловік нині за кордоном, його родичі приголомшені: “Є ж нерозголошення персональних даних, гарантують же таке”. Люди вважають, що це незаконні дії: “Можливо, ще повісять один кредит на нього. Таке ж може буть, що візьмуть іншого поручителя, підставлять”. 

Юрист Юрій Трачук підтверджує, що така інформація – знахідка для шахраїв.

– Маючи, здавалося б, просту роздруківку, можна створити дуже багато проблем для людини. Кричуща недбалість, – вважає він.

Не просто так персональні дані захищені законом – через їхнє поширення клієнти, нічого не підозрюючи, можуть лишитися без копійки!

– Відновити номер телефону, який прив’язаний до цієї картки, його замінити, як фінансовий, і потім увійти в онлайн-банкінг, зробити транзакцію і просто почистити всі рахунки, елементарно просто, – попереджає Юрій Трачук 

Як персональні дані опинилися на дошках оголошень – запитуємо там, звідки поширені листівки. Магазин побутової техніки, у невеличкій кімнаті дівчина, яка зізнається, що саме вона друкувала об’яви.

– Це було випадково. Макулатура, яка мала бути на викидання, ми її знищуємо, ми її рвемо і знищуємо. Моя неуважність, це визнаю, моя провина, – журиться Іванка.

Вона працює у банку, але кредити оформлює тут. Та схоже, використані документи привезені з інших відділень, бо на одному є підпис фахівця, і не Іванни.  Однак пояснити, як такі документи опинилися в неї, дівчина не хоче: “Я не буду коментувати, щоб так само нікого не підставляти. Це моя помилка”.

Відділення самого банку, там визнають: випадок неприпустимий. І запевняють, що раніше такого не траплялося, але говорити на камеру не уповноважені. Тож з іншого міста коментує речниця банку.

–  Наразі всі ці листівки вилучені. Ми зараз проводимо внутрішнє розслідування і винних буде покарано,  переконує Анна Кокоба.

Адвокат Андрій Колесник вважає, що наслідки для винуватця можуть бути серйозними.

– Якщо є особа, яка віднеслася недбало до виконання своїх обов’язків службових і розповсюдила ці дані, то теоретично може настати і кримінальна відповідальність, – каже юрист.

Якщо це кваліфікувати, як порушення недоторканості приватного життя, може бути навіть обмеження волі  до трьох років.  Скільки таких листівок з інформацією клієнтів було розклеєно – невідомо. Нині їх дійсно в місті вже не знайти. Проте Володимир, кажуть родичі, дізнавшись про поширення його даних, думає звернутися до суду.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *