Чудова звістка! Вuсадка дeсaнту 3СУ – nрямо в тuл окуnантів: nекельнuй котел! Цей день настав, міcuво nочалося!

У ГУР Міноборони повідомили про успішний розвідувальний рейд у районі Нової Каховки в ніч із 23 на 24 січня.

ЗСУ форсували Дніпро і вдерлися до тилу ворога. Росіяни відверто побоюються нових десантних операцій ЗСУ. Затиснуті між берегом Дніпра та вузькими Кримськими перешийками, окупанти опинилися практично в логістичній пастці і щосили намагаються уникнути південного «котла», атакуючи на Запоріжжі та під Вугледаром.

Результативну спецоперацію українських військових розвідників на Херсонщині прокоментував військовий аналітик, співголова ДІ «Права справа» Дмитро Снєгірьов.

«Російські джерела повідомляють про численні спроби ЗСУ форсувати Дніпро та висадити десант. Більше того, Генштаб ЗСУ підтвердив успішний рейд. Інше питання – наскільки масштабною була ця операція. Але вона свідчить насамперед про те, що ЗСУ розглядають питання звільнення лівобережжя Херсонщини як один із пріоритетів. І йдеться, очевидно, не лише про варіант деокупації півдня, починаючи із Запорізької області – по суші, а й про складніший варіант – із форсуванням природної водної перешкоди», – зазначає експерт.

Слід зазначити, що російські пабліки вранці 26 січня повідомили про ще одну «атаку ЗСУ через Дніпро» – вже в районі Херсона. Однак нині ця інформація не підтверджена офіційними джерелами, тому може йтися про ІПСО та «вкидання» з боку ворога.

Водночас, прокремлівські мілітарі-блогери відкрито заявляють про те, що очікують на нові десантні операції ЗСУ в районі Кінбурнської коси та Нової Каховки. Відповідно, ворог намагається зміцнитися на півдні Херсонщини шляхом зведення фортифікацій, перекидання резервів та хаотичних обстрілів правобережжя Дніпра.

«Росіяни можуть тут збільшувати контингент. Але зараз вся окупована територія Херсонської області – під вогневим контролем ЗСУ.

Пам’ятаєте випадок із завданням ракетного удару по російській колонії на Чонгарському перешийку? Це фактично ворота до Криму. Якщо ми тримали під вогнем вхід до Криму, маючи засоби поразки з дальністю до 80 км, то після «Рамштайну» та отримання ракет дальністю 150 км, лівобережна Херсонщина перетвориться на тир із відстрілу окупантів. Тому збільшення чисельності не допоможе росіянам – їхнє угруповання фактично перебуває у пастці», – констатує Снєгірьов.

Цю думку поділяє і військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний опір» Костянтин Машовець. За його оцінкою, російське командування чудово розуміє, що «південне угруповання РФ, що збилося в кут» на лівобережжі Херсонщини, ризикує опинитися в логістичному котлі. Саме з цим пов’язана активізація бойових дій на Запорізькому напрямку та під Вугледаром: окупанти всіма силами намагаються перешкодити контрнаступу ЗСУ.

«Очевидно, що у реалізацію плану ворога щодо «прогризання» оборони ВСУ на Донбасі певні корективи вносить також цілком реальна перспектива завдання ЗСУ, у свою чергу, удару у бік Мелітополя та Бердянська або у північній частині Луганщини (або навіть одночасні такі дії)». .. із цілком очевидними гіпотетично-катастрофічними наслідками для супротивника, особливо того стада, яке окопалося нині «в кутку» по лівому березі Дніпра в Херсонській області. І так, активність на Запорізькому напрямі в цьому контексті – явно невипадкова та зумовлена, зважаючи на все, саме цими міркуваннями», – наголошує аналітик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *