Н0ВА AТAКA! Ще одuн корабель ЗАТ0НУВ – повідомuлu щойно: бlйня в морі. Перші деталі!

Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський вважає, що порт у Новоросійську росіяни використовують, як базу для забезпечення логістики армії РФ на півдні нашої країни.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Окрім того, що маємо чіткий факт пошкодження десантного корабля РФ “Оленегорский горняк”, є ще одна інтрига. Тому що один із представників російської влади заявляв, що корабель під назвою “Суворовец” також брав участь у відбитті атаки наших катерів камікадзе. Катер “Суворовец” є протидиверсійний. Цілком ймовірно, що цей катер не витримав контакту з нашим дроном камікадзе й пішов на дно”, – припустив Киричевський.

За його словами, кадрами з соцмереж також підтверджено, що у Новоросійському порту було пошкоджено нафтовий термінал.

“Це база у морі для передачі нафти на танкери, які заходять у порт Новоросійська”, – пояснив Киричевський.

Військовий експерт також додав, що порт у Новоросійську є стратегічним для росіян і виконує одразу три завдання.

“По-перше, це найбільший порт з якого відбувається експорт нафти. По-друге, це головна база Чорноморського флоту РФ. Саме у Новоросійську росіяни почали зосереджувати кораблі, які є носіями “калібрів”. По-третє, росіяни використовують Новоросійськ, як логістичну перевалкову базу, щоб забезпечити логістику для армії РФ на півдні України. Коли з нашого боку планувалася ця атака, вона розраховувалася на те, щоб спробувати пошкодити цю лінію російського постачання, яка може йти на південь нашої держави”, – зауважив Киричевський.

Морські безпілотники України атакували судна в Новоросійську, оскільки це один із головних військових портів флоту окупантів у Чорному морі. Військовий експерт Михайло Жирохов розповів в ефірі “Радіо NV”.

“У цій нічній атаці важливо відзначити, що наші човни-камікадзе змогли зайти так далеко. І питання не в технічних можливостях українських морських дронів, а в марності захисту свого флоту російською стороною”, — сказав Жирохов.

На його думку, є два варіанти, звідки на Новоросійськ могли відправити наші катери-камікадзе. Перший — через Азовське море, і тоді виходить, що морські дрони пройшли всю акваторію, яка з двох боків контролюється окупантами, і навіть пройшли повз Кримський міст — у Росії заявляють, що посилили його захист після нещодавньої атаки в Керченській протоці.

“Поки що достеменно не відомо, якої конкретно шкоди завдала атака наших катерів, але, в будь-якому разі, той факт, що є зброя, здатна досягти Новоросійська, який є однією з головних баз Чорноморського флоту РФ, уже має бути тривожним дзвіночком для росіян”, — зазначив експерт.

Другим варіантом є те, що катери-камікадзе запустили наші сили ССО або агенти на тимчасово окупованих Росією територіях, наприклад, де-небудь під Бердянськом.

“Обійти під Кримом, під Кримським мостом і вийти на Новоросійськ — це звучить фантастично”, — підкреслив Михайло Жирохов.

Є великі сумніви щодо того, що в Росії захочуть відновлювати корабель вже по закінченню війни. Про це розповів військовий експерт, екскомандир батальйону роти “Айдар” Євген Дикий.

“Оленегорський горняк” – це частина Північного флоту Росії. Він вважався найпотужнішим. До слова, перед початком повномасштабного вторгнення, 6 великих десантних кораблів перекинули в Чорне море з метою десанту на Одесу.

Це залишилось нездійсненною мрією росіян, однак судна таки залишились в Чорному морі.

Ці кораблі як російські офіцери, які служили “на сєвєрах”, а потім їхали помирати в Крим. Підбитий ось зараз не потонув, вони його, найімовірніше дотягнуть до берега, бо він близько. Але з точки зору бойових дій – він повністю виведений з ладу. Щонайменше до кінця цієї війни, – наголосив Євген Дикий.

До слова, “Оленегорський горняк” – це другий великий десантний корабель, який знищили ЗСУ. Першим став “Саратов”. Його знищили “Точкою-У” в порту Бердянська навесні минулого року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *