“Мамо, я найщасливіша людина в Бога. Я так відчував ваші молитви : танкіст і прикордонник Тарас Греченюк – воїн, який ніколи не скаржився

Отримав патріотичне виховання, тому на війну пішов без вагань. У Збройних силах був із 2014 року, відколи Росія вперше вдерлася на територію України.

Герой України Тарас Греченюк, прикордонник Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України – орден “За мужність” III ступеня отримав посмертно.

Такий непосидюха, що й стримати його не можна було. В школі був найшустрішим. Його було повно в кожному куточку. Завжди шкодував усіх песиків, усіх котиків. Бувало, плакав, бо десь маленького котика постійно знаходив і завжди ніс їх додому”, – згадує мама.

Активним і компанійським запам’ятали Тараса також односельчани. Руслан Юрійчук розповів, що Тараса знав ще з дитинства.

“Батьки виховали справжнього героя. Служив із 2014 року, воював у Луганській області. Згодом одружився, в них народився син. А коли почалось повномасштабне вторгнення, то так і залишився у військах. Синові 3 роки, такий самий непосида, як колись був малий Тарас”, – пригадує пан Руслан.

“Мої хлопці мені – як рідні брати”

Тарас Греченюк хотів бути військовим ще зі школи. Перший контракт підписав ще у 18-річному віці.

“На фронті я відчував ваші молитви”

“8 березня дзвонив мені 4 рази, може, відчував?” – припускає мама героя.

9 березня у бою з російськими окупантами на Луганщині 25-річний Тарас Греченюк загинув. Родина дізналася про це від дружини героя, яка також зараз воює.

“Невістка теж там. 9 березня він не дзвонив, я вже дуже переживала. До всіх дзвонила: до невістки, до її мами, бо не могла збагнути, чому він не телефонує. А мене і чоловік, і старший син заспокоювали, що, може, зв’язку нема, може, телефон розрядився. А я вже так і зрозуміла. 10 березня невістка подзвонила до старшого сина і він сказав, що вже Тараса нема. Зараз допомагає далі жити його син, мій внук”, – ділиться Оксана Греченюк.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України указом президента України посмертно Тараса нагороджено орденом “За мужність” III ступеня. 2 червня відзнаку батькам вручили представники вищого командування прикордонних військ України.

“Має багато нагород, якийсь один орден від президента має, тепер знову нагородили, вже посмертно. Від командування має нагороди. Ікону командир йому подарував. Він з одного боку був дуже метким і жвавим, але водночас і виконавчим та слухняним. Що би хто його не попросив допомогти – завжди допомагав”.

Усіх українців Оксана Греченюк просить молитися за наших захисників.

“Син мені завжди казав, що дуже відчуває нашу молитву за нього. Коли повернувся з АТО, то казав: “Мамо, я найщасливіша людина в Бога. Я так відчував ваші молитви. Як я пройшов 3 роки такої АТО, то тепер мені вже нічого не страшно!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *