Лукашенко цинічно оголосив 2023-й “роком миру”: Данілов пояснив маневр

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, котрий відверто виступив у ролі соратника країни-агресора Росії в агресії проти України, 1 січня підписав перший новорічний указ. Документом він цинічно оголосив 2023 рік “роком миру”. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов пояснив це тим, що у “глави” сусідньої країни немає бажання воювати з Україною.

Про це повідомляє “Європейська правда”. Указ підписано “з метою консолідації білоруського народу, зміцнення у суспільстві ідей миру та творчої праці як головних умов розвитку білоруської держави”.

“2023 рік оголошено роком миру та творення”, – сказано в повідомленні.

Зазначається, що ключовими напрямками поточного року в Білорусі будуть “удосконалення системи військово-патріотичного виховання населення, просування мирних ініціатив громадян та громадськості, сприяння міжконфесійному діалогу, що забезпечує мир та злагоду в білоруському суспільстві, демонстрація переваг білоруської економічної моделі в умовах глобальної турбулентності, позиціонування творця як головні умови розвитку білоруської держави”.

Також у документі йдеться, що це дозволить “зміцнити сприйняття Білорусі як острівця світу”, а ще – буде “білоруською відповіддю на мілітаризацію в європейському регіоні”.

У свою чергу Данілов в ефірі телемарафону “Єдині новини” наголосив, що участь Білорусі у війні проти України – це однозначна смерть білоруського режиму і всєї системи Лукашенка.

“Лукашенко це розуміє, тому в нього немає бажання воювати з Україною. Він розуміє, що отримає те саме, що отримала Росія, Путін та всі війська, які заходили в Україну, в тому числі з Білорусі”, – заявив Данілов.

Між іншим додамо, що 31 грудня Лукашенко підписав зміни до закону “Про Національні збори (парламент) Республіки Білорусь”. Законодавчий акт дозволить йому залишатися у політиці навіть після формального припинення повноважень.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Лукашенко похвалився новою зустріччю з кремлівським диктатором Володимиром Путіним. Однак під час переговорів сам Лукашенко перебував у поганому стані.

Також повідомлялося, що аналітики американського Інституту вивчення війни зазначили, що Кремль намагався приховати початкові наміри російського диктатора Володимира Путіна чинити тиск на Лукашенка, щоб змусити його піти на подальші поступки. Причому як щодо інтеграції з РФ, так і підтримки республікою війни проти України.

Тим часом у ГУР МО України вважають, що Путін мріє залучити Білорусь до повномасштабної наземної операції проти України. Під час візиту до Мінська він міг умовляти невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка погодитися із цим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *