Я вас прошу, люди, тримайте язик за зубами: Маляр з Міноборони висловилася про контрнаступ України

Українцям не слід обговорювати подробиці контрнаступу, це лише заважатиме війсковим. Режим тиші повинні дотримуватись і журналісти, і експерти. Право обговорювати деталі військових задумів мають лише три людини в країні.

Важливу заяву зробила заступниця міністра оборони України Ганни Маляр. Вона нагадала, що саме тиша є умовою успіху спецоперацій.

Добре, що ніхто в пабліках не обговорював контрнаступ в Харківській області до його початку. І була повністю закрита зона бойових дій для доступу будь-кого, крім військових. Тоді було реалізовано найуспішнішу операцію за час повномасштабного вторгнення з точки зору інтенсивності звільнення наших територій,
– зазначила Ганна Маляр.

Вона наголосила, що саме тиша тоді дала військовим змогу виграти час і зробити свою роботу.

За словами Маляр, тільки три особи в Україні мають право оприлюднювати стратегічні військові плани та задуми. Серед них:

  • верховний головнокомандувач – Володимир Зеленський;
  • міністр оборони – Олексій Резніков;
  • головнокомандувач ЗСУ – Валерій Залужний.

Всі інші, за її словами, можуть лише цитувати.

Маляр також закликала не обговорювати в ефірах майбутній контрнаступ: журналістам не слід ставити експертам відповідних запитань.

Також Маляр вважає, що не варто писати блоги та пости на цю тему, не треба взагалі публічно обговорювати військові плани української армії.

У нас один стратегічний план – звільнити всі наші території. А деталі – то вже військова таємниця. Їх оприлюднюють три вищеназвані особи, коли є така військова задача. Бо інформація – це теж зброя і ми нею теж воюємо,
– сказала заступниця міністра.

  • Сьогодні, 25 березня, президент Володимир Зеленський повідомив, що Сили оборони поки що не можуть розпочати контрнаступ, який запланований на весну цього року.
  • Україні потрібна додаткова підтримка зброєю. Зокрема, необхідні боєприпаси та винищувачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *