14 жовтня на Покрову! Чудодійна молитва, яку потрібно промовити кожному українцю, щоб отримати благословення від Богородиці

Свято Покрови Пресвятої Богородиці відзначається християнами східного обряду (православними і греко-католиками) 14 жовтня. За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я – Константинополь, намагаючись захопити місто.

Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю Покровою. Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

В Україні Покрова Пресвятої Богородиці завжди була великим святом. Існує народна прикмета: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні.

Традиції на Покрову Пресвятої Богородиці

14 жовтня завершувалися всі сільськогосподарські роботи, люди готувалися до зими, влаштовували гучні народні гуляння та ярмарки. Жінки обов’язково наводили порядки в будинку до Покрови 14 жовтня.

Молоді дівчата 14 жовтня на Покрову ходили до церкви. Просили знайти хорошого чоловіка та щасливу сім’ю.

У церкві у Богородиці просили здоров’я, допомоги, благословення, а також допомоги в сімейному житті і, звичайно ж, в любові. Якщо щиро молитися, Богородиця оберігає людину, яка у неї в цей день просить допомоги, покриваючи її своїм покровом.

Молитва на Покрову Пресвятої Богородиці

“О, Пресвята Діво Маріє, прийми молитву цю від мене, негідної слуги Твоєї, і вознеси її до Престолу Бога Твого Сина, нехай милостивий він буде прохання нашим. Прибігаю до Тебе як до Заступниці нашої: почуй нас, що моляться Тобі, покрий нас покровом Твоїм, і випроси у Бога Сина Твого нас всіх благ: подружжю любов та злагоду, дітям послуху, скривдженим терпіння, скорботним благодушності, всім нам дух розуму і благочестя, дух милосердя і лагідності, дух чистоти і правди.

Збережи мене від гордості й самолюбства, дай же мені охоту до працьовитості і благослови труди мої. Як Закон Господа, Бога нашого наказує людям в чесному подружжі жити, то приведи мене, Матір Божа до нього, не для догоджання бажанню моєму, а для виконання призначення Отця нашого Святого, бо Він Сам сказав: недобре чоловікові бути одному і, створивши йому жінку на помічницю, благословив їх рости, множитися і населяти землю. Амінь.“

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *