0 Боженько… Оприлюднено відео з «дитячої камери», де окуnанти кaтyвалu неnовнолiтнiх

Російські загарбники нічим не відрізняються від фашистів, перейнявши та удосконаливши всі їхні методи. Зокрема на окупованих територіях вони створюють катівні для дітей. Одну з таких «дитячих камер» виявили у звільненому Херсоні.

У деокупованому місті в одній із виявлених катівень знайшли окрему кімнату, де російські фашисти утримували неповнолітніх осіб. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час брифінгу  (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

На окупованих територіях є дитячі катівні. Я думав, що дно пробити не можна після Бучі, Ірпеня. Я в Балаклії побачив дві катівні, один хлопець там перебував 90 днів, його виводили на розстріл. В Херсоні 10 катівень, в одній окрема камера, де тримали дітей», – розповів Лубінець.

За свідченням людей, яких окупанти утримували в цій катівні, саме в цю кімнату російські нелюди кидали затриманих українських дітей.

«Ми вперше зафіксували факт катування дітей.За свідченнями людей, яких утримували там, в цій кімнаті перебували українські діти. Самі окупанти називали це «дитячою камерою». Люди розповідають, що деякі хлопці виглядали приблизно на років 14″, – сказав Лубінець.

Як розповів омбудсмен, цю «дитяча камера», як і інші, була сирою, в ній не було ніяких умов для перебування.

Єдине що – вони там кинули три каремати, дуже тонкі, і назвали це «покращеними умовами» для дітей», – розповів Лубінець.

З його слів, офіс омбудсмена встановив, що військові давали дітям воду через день та практично не годували. Також, зі слів Лубінця, щодо дітей застосовували психологічний тиск. Зокрема, дітям розповідали, що їхні батьки нібито від них відмовилися.

«Одного з хлопчиків, йому 14 років, забрали тільки за те, що він сфотографував розбиту російську техніку. Після цього його затримали і утримували там із застосуванням тортур», – повідомив омбудсмен.

Також правоохоронці знайшли списки 112 громадян, яких могли утримувати в цій будівлі і застосовувати до них фізичний та психологічний тиск.

Загалом, за інформацією уповноваженого Верховної Ради з прав людини, на деокупованій частині Херсонщини виявлено 10 катівень. З них чотири – у самому Херсоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *