Звісточка з Бахмуту, сльози щастя на очах… Дізналuся щойно, ворожий настуn nрuдушeнo, нашим хлопцям вдaлося нeмuслuмe
За добу на Бахмутському напрямку відбулося 102 обстріли та 72 боєзіткнення. Сили оборони знищили 115 російських окупантів та 197 поранили.
Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він прокоментував питання щодо стабілізації ситуації навколо Бахмута, який Росія хоче оточити.
“Стабілізація – це те, що ворогу не вдається розвинути його успіх в наступальних діях. При цьому по ньому завдавали вогонь, зупиняються його дії, не дається просуватися далі і досягати якихось тактичних перемог”, – сказав Череватий.
За його словами, Бахмутський напрямок і надалі – епіцентр бойових дій, адже за добу там відбулося 102 обстріли різними типами ствольної і реактивної артилерії. Крім того, в районі населених пунктів Василівка, Оріхово-Василівка, Іванівське і Бахмут відбулося 72 боєзіткнення.
Тільки в районі Бахмута було 35 обстрілів і 12 боєзіткнень. 115 окупантів знищено, 197 зазнали поранень різного ступеня,– повідомив Череватий.
Він розповів, що вагнерівці, попри втрати, надалі залишається головною штурмовою силою. Та через великі втрати вагнерівців підсилили підрозділами повітряно-десантних військ, механізованими підрозділами та артилерією і авіацією.
Відповідаючи на запитання, як довго протримаються вагнерівці, Череватий зауважив, що їх вже використали як гарматне м’ясо.
“Їх використали. Вони 8 місяців буквально були гарматним м’ясом, навіть західні аналітики назвали це “м’ясними” хвилями атак. Тобто вони використовувались таким екстенсивним примітивним шляхом для виснаження наших підрозділів, для постійного тиску на нашу оборону”, – резюмував Череватий.
В свою чергу в ефірі 24 Каналу військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан висловив думку, що у Бахмуті Донецької області вкрай складна ситуація, тривають важкі бої. ЗСУ важливо знищувати російських окупантів у тому місці, де це найбільш вигідно робити. Наразі це Бахмут.
Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, розміщення Бахмута – це хороший укріпрайон для оборони.
Світан зазначив, що окупанти підтягують у Бахмут усі боєздатні угрупування, які могли б використати на інших напрямках. Але будь-який наступ російських військ на усіх напрямках призводить до їхньої поразки.
Військовий експерт звернув увагу на те, що на заході від Бахмута розташовані височини, а в самому місті є річка Бахмутка, яка розділяє його на певні частини.
Розміщення Бахмута – це хороший укріпрайон саме для оборони. Нам важливо знекровити противника. Це краще робити у тому місті, де нам вигідніше та зручніше. Найбільш оптимальний варіант – Бахмут,– переконаний полковник ЗСУ.
Видання The Guardian, посилаючись на західних чиновників пыдкреслило, що Росія зазнала від 20 тис. до 30 тис. втрат – убитими й пораненими – під час спроби захопити Бахмут Донецької області.
Офіційні особи припустили, що більшість цих жертв, багато з яких є ув’язненими, завербованими ПВК “Вагнер”, могли бути вбитими.
“Рівень смертності у ПВК “Вагнер” був значно вищим, ніж у російських збройних сил”, – сказали вони, оцінюючи втрати у співвідношенні троє поранених на одного вбитого.
The Guardian зазначає, що якщо ці цифри підтвердять, то це означатиме, що Росія тільки в Бахмуті зазнала більше втрат, ніж США за 20 років операцій в Афганістані, де загинуло і було поранено трохи менше ніж 21 тис. осіб.
Західні чиновники вважають, що Україна все ще може утримувати та поповнювати запаси своїх військових у Бахмуті, хоча місто оточене з трьох боків. Чиновники кажуть, що українські захисники можуть як протриматися ще місяць, так і вирішити здійснити тактичний вихід протягом тижня.