“На Київ та всю Україну чекає велика біда, якщо наші монахи звідти підуть”: в Лаврі попередили про апокaліпсис
Після того, як у Києво-Печерській Лаврі звернули увагу на почорнілі хрести на даху Трапезного храму, в одній з інтернет-спільнот вірних з’явилися нові дописи про те, що “через пів року після оскверніння Лаври почнеться Апокаліпсис”.
Такий допис у спільноті “Києво-Печерська Лавра” опублікувала одна із прихожанок. На нього відреагували півтори тисячі українців, прокоментувавши й поширивши його.
“Вже через пів року після оскверніння Лаври почнеться те, що давні старці називали Апокаліпсисом…” – написала дописувачка.
Згодом з’явився ще один допис такого ж змісту. Авторка процитувала представника УПЦ Климента, який торкнувся цієї теми.
В коментарі для ТСН Климент так відреагував на дописи в соцмережах: “Неодноразово було сказано про те, що були пророцтва. Коли намагались дістати мощі преподобного Антонія, то з його могили вийшло полум’я. Потім, коли радянська влада намагалась розкопати могилу, то печери почало затоплювати. Якщо монахи підуть з Лаври, то, згідно передбаченню, буде велика повінь у Києві. Таке було сказано Києво-Печерськими старцями. Мені додати до цього нічого”.
Своєю чергою, вчений-релігієзнавець Ігор Козловський каже, що в дописах про апокаліпсіс вбачає намагання вплинути на користувачів соцмереж.
“Ці рухи керівництва УПЦ пов’язані з кроками держави стосовно цієї спільноти. Мається на увазі рішення розірвати домовленності, які були між заповідником Києво-Печерська лавра та спільнотою монахів УПЦ. Це викликало напруження та збентеження у представників єпископату. Але методи, які вони використовують, не є юридичними, не є християнськими, канонічними. Так чи інакше, вони пов’язані з тим, щоб впливати на свідомість людей та, можливо, як вони вважають, на свідомість органів влади. До християнства, як такого, це не має відношення», – каже Ігор Козловський.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Українська православна церква отримала лист-попередження від Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про розірвання договору, згідно з яким монахи користувалися державною власністю.