Лев XIV знає як зупинити кр0вопр0лиття і готовий стати посередником у закінченні вlйни
Папа Римський Лев XIV заявив, що Святий Престол готовий стати посередником та надати майданчик для переговорів лідерам країн, що воюють.
Про це він заявив під час аудієнції паломників, які прибули до Риму в межах Ювілею Східних Церков, пише Vatican News.
Папа Римський закликав молитися за мир, який є «примиренням, прощенням та відвагою перегорнути сторінку та розпочати наново». Він запевнив, що докладатиме всіх зусиль, щоб цей мир поширювався.
За його словами, Святий Престол відкритий надати простір для того, щоб «вороги зустрілися й подивилися у вічі».
«Народи прагнуть миру, і я, поклавши руку на серце, кажу провідникам народів: зустріньмося, ведімо діалог і переговори. Війна ніколи не є неминучою. Зброя може і повинна замовкнути, бо вона не розв’язує проблеми, а лише збільшує їх», — заявив Папа Римський Лев XIV.
Раніше Папа Римський Лев XIV під час своєї першої недільної молитви на посаді понтифіка закликав до справедливого та тривалого миру в Україні та заявив, що «носить у серці страждання українського народу».
12 травня президент України Володимир Зеленський провів першу розмову з новим Папою Римським Левом XIV. Глава держави назвав її «дуже теплою та справді предметною».
Як повідомив згодом голова Офісу президента Андрій Єрмак, під час телефонної розмови із Зеленським Папа Лев XIV висловив готовність сприяти таким зустрічам і пообіцяв «зробити все можливе» для досягнення справедливого та тривалого миру. Також голова ОП заявив, що президент України Володимир Зеленський планує відвідати інавгураційну месу новообраного Папи Лева XIV у Ватикані 18 травня.Новообраний Папа Римський Лев XIV провів зустріч зі спільнотами Східних Католицьких Церков, де українська делегація під проводом Блаженнішого Святослава (Глава УГКЦ) стала найчисельнішою та найактивнішою. За сприяння Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та посольства України при Святому Престолі й Мальтійському Ордені, на зустрічі з понтифіком була присутня представниця родин полонених бійців.
Під час аудієнції Папі передали списки українських воїнів, які перебувають у російському полоні.
Він заявив: “Моє серце зі страждаючим народом України. Зробімо все можливе, щоб здобути якнайшвидше справжній мир — справедливий і тривалий! А також хай будуть звільнені всі полонені, а діти хай повернуться до своїх родин.”
Таким чином, питання полонених українців підняли на найвищому духовному рівні, і Ватикан продовжує відігравати роль у гуманітарних ініціативах щодо війни.

.jpg)