Хuтрuй стратегічнuй крок 3СУ: Влаштували окуnантам соледарівський кoтeл! Тепер буде надnотужнuй штурm: ЗСУ творять немuслuме – оборона РФ посuпaлacя
Памятаєте вчорашній резонанс в інтернеті через те що наші бійці виходять із Соледару?!
Так от все було сплановано і тепер Росіяни опинилися у соледарівській пастці виходу з якої по суті немає
«Для того, щоб здійснювати наступальні дії, наприклад, у напрямку Червоної гори, щоб просунутися далі у напрямку Бахмута, потрібен ресурс та накопичення сил та коштів у самому Соледарі. Щоб здійснювати наступальні дії у напрямку Благодатного, — аналогічно необхідне накопичення ресурсу. На північ – аналогічно. Щоб нагромадити ресурс, необхідно в агломерації Солдар-Бамут сконцентрувати склади з боєприпасами, особовий склад», – вважає Коваленко.
За словами експерта, окупанти займаються цим насамперед у південно-східній та східній частині Соледара.
Але весь Соледар перебуває під вогневим контролем української артилерії. Коли відбувається це накопичення, за кілька годин туди прилітає сюрприз від артилерії Збройних сил України. Тому росіяни опинилися у соледарівській пастці, яка дуже нагадує саме Чорнобаївку за своїм сценарієм, – додав Коваленко.
Російські окупанти встигли збудувати укріплення в районі Кремінної Луганської області, проте Збройні Сили України зберігають ініціативу на цій ділянці. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.
За його словами, противник мав можливість укріпитись в районі Кремінної, укомплектувати підрозділи та побудувати фортифікації.
Він зазначив, що ЗСУ працювали симетрично — завдавали ударів високоточною зброєю, вели турбувальний вогонь та збивали логістику. Противник також підтягував сили, атакував у районі Червонопопівки, але зазнав втрат і відступив.
Череватий заявив, що навколо Луганська за вісім років окупації загарбники збудували укріплення.
“Вони формували там окупаційні корпуси, обробляли населення. Коли у ЗСУ з’являються сили та засоби, достатньо резервів, ми діємо швидко, організовано та несподівано для ворога. На відміну від РФ ми не граємо в авантюри та шкодуємо людей. Для нас принципово системно знищувати ворога, максимально зберігаючи особовий склад”, — резюмував він.
Військовий експерт Роман Світан заявив, що в 2023 році українські сили проженуть росіян з південних областей і Криму. Але по Донбасу є питання – він може стати найскладнішим напрямком.
“Американський генерал Міллі зі стовідсотковою гарантією впевнений, що в 2023 році наші війська вийдуть на азовське узбережжя. Це тягне за собою знищення російських кримського та херсонського угруповань. Але складні моменти пов’язані з декупацією Донбасу, тому що за Донбасом це 7000 кілометрів Росії. Це вже буде складно, якщо виконувати завдання фронтально”, – заявив він у ефірі “Уніан”.
Світан вважає, що можна не фронтально вирішувати питання звільнення Донбасу.
“Виходячи спочатку на Луганськ, далі на Краснодон і виходити доведеться на Таганрог. Тоді ми відсікаємо все донецьке угруповання і замикаємо оперативне оточення, треба просто достатню кількість сил і засобів, щоб ми змогли цю групу відсікти та утримувати. Утримувати доведеться і все-таки східний фланг, де 7000 кілометрів Росії. Для того, щоб закінчити війну в цьому році, якщо цього не вийде з різних причин, то тоді доведеться з Донбасом возитися ще до наступного 2024 року. Є ймовірність того, що доведеться возитися, якщо ми не встигнемо це виконати до літа: тоді все-таки вже оборонпром росіян запуститься на максимальну потужність і вони можуть свою піхоту посадити вже на броню, і буде нам складніше виконати такого роду маневр”, – додав експерт.