Халяви більше не буде, у Польщі вимагають від українських біженців почати оплачувати за житло та ходили на роботу: Що тепер зміниться

У Польщі мають намір змінити закон про допомогу біженцям з України – аби, за словами авторів поправок, “адаптувати його до сучасних реалій”. Зокрема українських біженців хочуть зобов’язати платити за житло, а також стимулювати до пошуку роботи. А крім того, заморозити соцвиплати для тих, хто не перебуває в Польщі щодня. Про це повідомляє RMF24, передають Патріоти України.

Зазначається: якщо закон буде змінено, ті українці, хто спроможний утримувати себе та свою сім’ю, з січня-2023 повинні будуть покривати половину видатків на проживання у хостелах, гостьових будинках тощо. Однак якщо за три місяці вони не знайдуть роботу і не зможуть зняти повноцінне житло, платити доведеться усі 100%.

Крім того, планується заморожування соцвиплат для тих, хто не перебуває у Польщі на щоденній основі. “Ми хочемо, щоб пільги отримували люди, які справді тут живуть, працюють та функціонують у нашому суспільстві”, – сказав із цього приводу заступник голови польського МВС Павло Шефернакер.

Втім, очікуються й позитивні зміни. Зокрема, “автоматичне” продовження терміну перебування у країні. Наразі біженці, які перебувають у Польщі понад 9 місяців, мають подавати заяву на продовження терміну дії посвідки на проживання.

“Ми впорядковуємо цей процес, щоб ті, хто працевлаштувався у Польщі, могли спокійно продовжувати працювати”, – зазначив Шефернакер. Додавши при цьому, що у Польщі нині працюють близько 450 тис. українських біженців.

Водночас, українські біженці, які знайшли роботу в країнах ЄС, навряд чи зможуть уникнути подвійного оподаткування. Адже єдина країна Євросоюзу, котра звільнила українських біженців від податкового резидентства, – Литва.

“Подвійне оподаткування їхніх українських зарплат буде без варіантів. З перспективами відшкодування частини цієї суми в Україні через рік, спираючись на конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та сподіваючись на доброту ДПС”, – пояснив економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *