Кардинали зібралися на конклав, щоб обрати наступного папу Римського. Хто є фаворитом і йомовірним наступним папою
У Ватикані вже розпочався конклав – зібрання кардиналів, які оберуть нового Папу Римського. Кардинали-виборці з усього світу взяли участь у Святій Месі під куполом базиліки Святого Петра, а після обіду урочисто увійшли до Сикстинської капели. Саме там відбувається голосування, яке має визначити нового понтифіка. З цього моменту кардинали повністю ізольовані від зовнішнього світу – ніхто не зможе вплинути на їхнє рішення чи дізнатися, що відбувається за зачиненими дверима капели. Більше дивіться в сюжеті “5 каналу”.
Римо-католицькі кардинали 7 травня розпочинають процедуру обрання нового папи Римського.
133 кардинали з 70 країн після публічної меси в базиліці Святого Петра увійдуть до Сікстинської капели Ватикану і розпочнуть свій таємний конклав, ізолюючись від світу, доки не оберуть наступника папи Франциска, який помер минулого місяця.
Зазвичай папу не обирають у перший день конклаву, тому голосування може тривати кілька днів.
Конклав триватиме доти, поки не буде обрано одного кандидата, який має отримати дві третини голосів кардиналів.
Хто стане новим Папою: імена фаворитів
Хоча будь-хто з католиків міг бути обраний Папою, вже понад сім століть понтифіком стає лише один із кардиналів. Сьогодні аналітики та букмекери активно обговорюють імовірні кандидатури.
У топ-5 фаворитів, за оцінкою платформи Polymarket, входять:
- П’єтро Паролін – Державний секретар Святого Престолу.
- Луїс Антоніо Тагле – колишній архієпископ Маніли.
- Маттео Дзуппі – архієпископ Болоньї.
- П’єрбаттіста Піццабалла – патріарх Єрусалима
- Петер Ерде – примас Угорщини.
Раніше одним із фаворитів вважали ганського кардинала Пітера Тарксона, але його шанси суттєво зменшились у переддень конклаву – нині його ім’я не згадується серед п’ятірки лідерів.

Передбачається, що одне голосування буде вже сьогодні, і по чотири – у наступні дні. Кардинали голосують таємно на папірцях, вписуючи від руки одне прізвище. Ці бюлетені спалюють після кожного туру.
Якщо переможця не буде – це ознаменує чорний дим із димаря на даху каплиці, тоді як білий дим і дзвін дзвонів сигналізуватимуть про те, що Католицька церква, яка налічує 1,4 мільярда вірян, отримала нового лідера.
Є приклади швидкого обрання – наприклад, папу Франциска обрали за 28 годин протягом двох днів.
Найдовший конклав тривав майже три роки: 34 місяці, було це у 1268 році.
Папу Римського Франциска поховали 26 квітня у римській базиліці Санта-Марія-Маджоре. Він помер 21 квітня у віці 88 років після інсульту.
Кардинал Хорхе Маріо Берґольйо з Аргентини був обраний папою Римським у березні 2013 року.