А ви коли-небудь задумувалися, чому в радянських “хрущовках” немає балконів на 1 поверсі? 🤔 Відповідь вас здивує

Чому ж хрущовки будували саме так?

Перша асоціація, яка спадає на думку при слові «хрущовка» — тісне, незручне та несучасне житло з обшарпаними фасадами.

Але за часів їхнього будівництва квартира в такому будинку була чи не найзаповітнішою мрією мешканців радянських міст.

У таких квартирах тонкі стіни, маленькі кімнати і чути все, що відбувається у сусідів.

Щоб помітити конструктивні дива хрущовок, не обов’язково навіть входити туди. Зовні видно, що на перших поверхах цих будинків відсутні балкони.

Навіщо в СРСР будували хрущовки?

Проблема нестачі житла у радянських містах виникла ще у 30-ті роки. За часів індустріалізації основні сили будівельників були спрямовані на промислове будівництво, житла будували мало, тоді як мільйони людей переїжджали з сіл до міст. Населення однієї тільки Москви з 1926-го по 1939 рік зросло вдвічі і становило понад 4 млн. чоловік.

Забудова за таким темпом зростання населення не встигала, і людям доводилося жити у землянках, підвалах та комуналках. У сорокові роки проблему ускладнила війна, коли сотні тисяч людей по всій країні залишилися без даху над головою.

Дешево й сердито

Вирішення житлового питання в СРСР знайшли за Микити Хрущова наприкінці 50-х років. Саме тоді радянська влада ухвалила рішення про масову забудову.

Щоб здешевити будівництво житла проекти будинків зробили типовими. Будинки спроектували спочатку чотири-, а потім п’ятиповерховими, максимально зменшивши товщину стін, площу кімнат та об’єднавши ванну з туалетом.

Планування «хрущовки»

Але для радянських людей будь-яке індивідуальне помешкання було мрією. Адже до цього вони жили в бараках та комуналках, які повністю позбавляли їхнього особистого простору. І будівництво хрущовок дозволило цю мрію втілити.

Що не так із балконами?

У хрущовських будинках балконів завжди менше, ніж квартир. Особливо ними обділені перші поверхи. Причин таких конструктивних особливостей було кілька.

Злодіїв боятися.

Перше пояснення, чому у хрущовок на перших поверхах не буває балконів — побоювання злодіїв. Квартири знаходяться дуже низько. Облаштовані в них балкони лежали мало не на землі, і житло стало б доступною мішенню для кватирок.

Не дозволяється

У радянські роки балкон позиціонувався як місце, де радянська людина може подихати свіжим повітрям, не бігаючи сходами туди-назад. Але жителям перших поверхів було не так складно вийти надвір, як їхнім сусідам згори. Випрану білизну тоді було прийнято вивішувати зовні. Значить, у балконах мешканців перших поверхів не було великої потреби. А відмова від непотрібних елементів дозволяла заощадити на бетоні та ще сильніше здешевити житло.

Пожежна тривога

Радянські проектувальники вважали, що евакуювати їх квартири на першому поверсі зручніше через вікно, а не через балкон. Вважалося, що зайвий елемент стане на заваді мешканцям при порятунку їхніх життів. Однак у охочих все-таки була можливість облаштувати свою квартиру прибудовою, що не вистачає.

Балкон в обмін на санвузол

Забудову хрущовками часто проводили заводи та підприємства для своїх працівників. Але бюджету їм часто не вистачало. Тому від деяких елементів будов іноді відмовлялися заради економії. З проекту могли прибрати балкони з торців будівлі, на других поверхах, на одному з стояків. Іноді в обмін на відсутність балкона у квартирі будували окремий санвузол замість спільного. Іноді рішення про будівництво квартир без балкона ухвалювали разом із майбутніми мешканцями, адже такі квартири коштували дешевше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *