Бункернuй в стуnорí: У Казахстанí заявuлu, що Астрахань, Оренбург, Тюмень та Алтай завждu булu í будуть казахськuмu, а не росíйськuмu: відео вuклuкало ажíотаж
На центральному телебаченні Казахстану в ефір вийшла передача, де ведучий у ненав’язливій манері повідомляє глядачам, мовляв, не лише Північний Казахстан, а й Західний Сибір, а також Астраханські землі, Алтай історично були ареолом проживання казахського народу. Місця були густо населені тюркомовним етносом задовго до того, як там з’явилися росіяни, тож вважати ці регіони Росією можна тільки в результаті окупації.
Кадри із цікавого ефіру опублікував журналіст Юрій Бутусов на своєму Telegram-каналі. Підписники відразу оцінили історичний лікнеп (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).
“Кочівники були там тоді, коли там ще й не пахло російською державою. Зауважу, що Оренбург – перша столиця Казахстану. Астрахань – споконвічні землі казахських пологів, там похований великий композитор і музикант Курмангази. Тюмень на казахському звучить як “тумен”, тобто нижня земля, і це була найпівнічніша частина казахських кочівників, а Алтай – це колиска всіх тюркських народів”, – зазначає ведучий передачі.
Сам Бутусов іронічно відгукнувся на зміст ролика, передчуваючи нову хвилю обурення серед росіян, особливо сумновідомого кремлівського політика Дмитра Медведєва. Згадав він також резонансний крик одержимого актора Івана Охлобистіна на Красній площі у Москві.
“Що з цього приводу скаже Дмитро Анатолійович? Як казахською буде “Гойда”?” – риторично запитує автор
Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що в Казахстані росіянка вирішила покачати свої права, але місцева жінка поставила її на місце. Казашка розповіла громадянці країни-агресора, що залишиться від російських окупантів і що буде із кривавим президентом Путіним.
“Ми, казахи, за щастя українців та за щастя своїх дітей! Російських окупантів ненавидимо! Якщо ти така фашистка та терористка, йди, чого ти тут сидиш. Іди до Путіна, заступайся, йди! Говори Путіну”, – зауважила жінка, додавши, що Крим – це, безперечно, Україна.
Відповідну позицію хоч і не явно, але займає й сам президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв. Він охарактеризував союзну державу Білорусі та РФ як формування, що стало проблемою для інших країн.
“У світовій політичній історії створено унікальний прецедент або феномен державотворення за формулою “Дві країни – одна держава”… З єдиним політичним, юридичним, валютним, культурним, гуманітарним простором. З єдиним союзним урядом, з єдиним союзним парламентом. Я перепрошую, і навіть ядерна зброя одна на двох зараз”, – зауважив лідер казахського народу.