Vodafone, Київстар, МТС вже через пару днів підвищують тарифи: Як цього уникнути
Мобільні оператори Vodafone Україна та lifecell не підвищуватимуть тарифи слідом за “Київстаром”, який запланував з 20 грудня зростання вартості своїх пропозицій в середньому на 25%. Однак повністю від цього оператори, швидше за все, не відмовляться – просто витримають паузу в кілька місяців. Річ у тім, що на контрасті з конкурентом, який підвищив розцінки, вони можуть спробувати переманити до себе його абонентів.
“Першопроходець збере весь негатив. Якщо інші правильно цим скористаються, зможуть наростити абонбазу і, можливо, вимагатимуть меншого підвищення”, – пояснив керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій, передає Forbes.
Автори матеріалу зазначають: востаннє lifecell переглядав тарифи понад рік тому. Тоді підвищення зачепило лише близько 15% клієнтів оператора.
Водночас, підкреслюється, зараз підвищувати тарифи в lifecell не збираються. “Ми робимо все можливе, щоб підтримувати баланс між розвитком мережі, забезпеченням її резервними джерелами живлення та доступністю послуг”, – сказали в компанії.
Про те, чи збирається найближчим часом підвищувати тарифи Vodafone Україна, прямо не вказується. Проте, наголошується, в операторі зазначили, що “як правило, кожна лінійка тарифів переглядається орієнтовно раз на рік”, проте самих тарифів багато, і оновлюються вони не одразу.
Втім, там визнали: мережа потребує розширення ємності та додаткових капіталовкладень. Що “зумовлює паралельне збільшення цінника та кількості гігабайт”.
Тим не менш, припускає колишній член правління Інтернет асоціації України (ІнАУ) Олександр Глущенко, оператори навряд чи підвищуватимуть ціни синхронно. “Інші гравці витримають паузу в кілька місяців, щоб переманити до себе абонентів (“Київстару. – Ред.”), – вважає він.
“Київстар” може дозволити собі підвищити тарифи
Водночас, зазначається у матеріалі, “Київстар” може дозволити собі підвищити тарифи в середньому на 25% навіть за рахунок часткового зменшення абонентської бази. Річ у тім, що таке зростання розцінок може згенерувати для компанії 8 млрд грн доходу на рік, чого “більш ніж достатньо, щоб покрити інвестиції в енергонезалежність”.
Ба більше, зазначив Паращій, у “Київстара” і так найвищий на ринку середній чек – 134,2 грн з клієнта. “Це на 10% більше, ніж у найближчого конкурента Vodafone Україна”, – порахував він.
Водночас, наголошується, на рішення оператора підвищити тарифи могли вплинути й витрати оператора на покупку нових частот. Так:
- Сукупно мобільні оператори витратили на це 2,9 млрд. грн.
- Найбільше – “Київстар”, який за 2 лоти частот заплатив понад 1,4 млрд грн – 4,2% від виторгу компанії 2023-го.
“Київстар” змінить вартість тарифів із 20 грудня
У самому ж “Київстарі” раніше повідомили, що вартість частини тарифів передоплати буде змінена вже 20 грудня. А з 1 січня 2025 року буде підвищено тарифи для бізнес-клієнтів.
“В оновлених тарифах ми запропонуємо абонентам більше послуг: додаткові гігабайти мобільного інтернету, хвилини для дзвінків на інші мережі, а також можливість підключати додаткові Суперсили Безлім. Водночас для бізнес-клієнтів деякі тарифи змінять свою назву і наповнення. При цьому для корпоративних абонентів стають доступними Суперсили Безлім: інтернет, дзвінки та SMS. Також у більшості тарифів клієнти зможуть підключити Персональний інтернет”, – йдеться у повідомленні.
Як повідомляв OBOZ.UA, також, “Київстар” закрив низку своїх тарифів. При цьому їхні користувачі зможуть обрати новий пакет послуг – серед запропонованих самим оператором, або інших його тарифів.